а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

репутација

репутацијата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 15056
Установено мислење за добродетелите или недостатоците на некого.
Англиски: reputation