а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рскавичен

рскавичниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 55055
Што е од 'рскавица.
Англиски: cartilaginous Албански: kërcor
Употреба: Анатомија , Гастрономија
Примери:
'рскавично ткиво
'рскавична носна преграда
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК