а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

саде

Вид збор: Прилог
Ранг: 10739
само
Англиски: only Турски: sade
Употреба: Разговорно
Примери:
Саде со вода живее.
Тоа не е саде за деца.
Саде да ни е жив.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК