а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сакан

Вид збор: Извик
Ранг: 55495
никако, во никој случај
Англиски: under no circumstances
Употреба: Разговорно
Примери:
сакан, пријателе!
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК