а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

саксофон

мн. саксофони
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 12092
Модерен лимен дувачки инструмент.
Англиски: saxophon
Употреба: Музика и танц
Изведенки
саксофонски прид.
саксофонскиот