а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

салтанатлија

Вид збор: Придавка
Ранг: 55067
Оној кој сака сјај, раскош, луксуз.
Англиски: snobbish Турски: saltanatlı
Употреба: Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК