а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сардиса

сардисаат; сардисал; сардиан
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 12442
опколи
Англиски: encircle Турски: sarmak
Употреба: Разговорно
Примери:
Го сардисаа градот.