а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сатенски

Види и: сатен (м.)
сатенска
Вид збор: Придавка
Ранг: 29661
Кој се однесува на сатен.
Примери:
Сатенска постава.
Сатенска јака.