а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

своерачен

своерачна
Вид збор: Придавка
Ранг: 33105
Кој е произведен, направен, напишан со своја рака.
Англиски: personal
Примери:
Своерачен потпис.