а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

себореја

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Кожна болест со преголемо лачење на лојните жлезди што доведува до опаѓање на косата.
Англиски: seborrhea
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК