а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

севременски

севременскиот
Вид збор: Придавка
севремен
Англиски: all-time
Примери:
Тоа се темели на посебниот севременски расен и етнички идентитет.
Изведенки
севременски прил.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК