а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

секвестрација

мн. секвестрации
Вид збор: Именка, женски род
1. Во правото - наложување на секвестар.
Англиски: sequestration Албански: sekuestrim
Употреба: Правда
2. Образување секвестар.
Англиски: sequestration Албански: sekuestrim
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК