а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сексуален

сексуални
Вид збор: Придавка
Ранг: 2869
Кој се однесува на половиот живот.
Англиски: sexual
Употреба: Медицина
Примери:
сексуални односи
сексуален живот
Изведенки
сексуално прил.