а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сенф

Види и: синап (м.)
(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 28615
Паста од мелени семки од синап.
Англиски: mustard Германски: Senf Албански: mustardë, senf
Употреба: Гастрономија