а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

синагога

мн. синагоги
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 6608
Молитвен дом, храм на Евреите.
Англиски: synagogue
Употреба: Религија
Примери:
Скопската синагога.