а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

синаестезија

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 47354
Надразба што се чувствува во дел од телото создадена со стимулирање на друг дел.
Англиски: synesthesia
Употреба: Медицина