а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

синамбељ

Вид збор: Именка, машки род
вид грозје
Англиски: grape Албански: lloj rrushi, grapë
Употреба: Архаизам , Ботаника
Примери:
(нар. поез.) Да ми набереш два грозда грозје,/ два грозда грозје два синамбеља.