а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

синдикален

синдикални
Вид збор: Придавка
Ранг: 5128
Кој се однесува на синдикализам и на синдикат.
Албански: sindikal
Употреба: Економија , Политика
Примери:
Синдикално движење.
Синдикална подружница.
Синдикален совет.
Синдикален дом.