а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сипак

мн. сипци
Вид збор: Именка, машки род
1. сипка, сипаници
Англиски: rash
Употреба: Дијалектен збор , Медицина
2. сипка
Англиски: chaffinch
Употреба: Зоологија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК