а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сипкав

Вид збор: Придавка
Ранг: 32288
1. сиплив
Употреба: Медицина
2. зарипнат
Примери:
Со сипкав глас.