а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ситничари

ситничарат; ситничарел
Вид збор: Глагол, несвршен
Внимава на ситни работи кои немаат суштествено значење.
Примери:
Ситничари кога треба и кога не треба.