а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ситуиран

ситуирани
Вид збор: Придавка
Ранг: 19469
Кој има добра положба, голема плата, богат.
Англиски: situated
Примери:
Добро ситуирани фамилии.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК