а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

скептицизам

скептицизмот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 14479
1. Идеалистички филозофски правец кој ја одрекува можноста за спознавање на објективната вистина.
Англиски: skepticism Албански: skepticizëm
Употреба: Филозофија
2. Недоверлив однос кон нешто.
Англиски: skepticism Албански: skepticizëm
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК