а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

скицира

скицираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Ранг: 19926
Направи, прави скица.
Англиски: sketch
Примери:
Веќе го скицирав својот реферат.