а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

скришен

скришни
Вид збор: Придавка
Ранг: 5430
1. таен
Англиски: secret
Примери:
Скришно место.
Скришна колиба.
Скришни работи.
2. скриен
Англиски: hidden
Примери:
Скришни желби.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК