а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

слепак

мн. слепци
Вид збор: Именка, машки род
1. слепок
Англиски: blindworm Албански: lloj zvaraniku
Употреба: Зоологија
2. Чир без врв, слеп чир.
Албански: ulçer, i thatë pa majë
Употреба: Медицина