а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

слепо

Вид збор: Прилог
Ранг: 12560
слеп
Англиски: blindly
Примери:
Слепо му веруваше.
Игра слепо.
Лета слепо.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК