а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сликиче

Види и: слика (ж.)
мн. сликичиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 33291
слика
Употреба: Деминутив
Изведенки
сликичка ж.
мн. сликички