а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

смрден

смрдениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 38565
Што мириса тешко, непријатно, неподносливо.
Англиски: foul
Примери:
смрдена рана
смрдена облека