а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

смрдла

мн. смрдли
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 24396
1. За жена смрдле.
Англиски: stinker Албански: grua me erë të keqe
2. мрзливка, мрзла
Албански: dembele
Употреба: Дијалектен збор