а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

смрдлив

смрдлива
Вид збор: Придавка
Ранг: 7140
1. Кој смрди.
Англиски: stinking
Примери:
Смрдлива просторија.
Смрдлив воздух.
2. мрзлив
Англиски: lazy
Употреба: Дијалектен збор