а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

смрдување

Вид збор: Именка, среден род
1. (се) смрдува, расипување,
Англиски: decomposition Албански: qelbje, kalbje
2. смрдува, ширење лош мирис.
Англиски: stench Албански: kutërbim