а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

смреков

смрекови
Вид збор: Придавка
Ранг: 36579
Кој се однесува на смрека.
Албански: dëllinje
Употреба: Ботаника
Примери:
Смреково стебло.
Смреков плод.