а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

снајперски

снајперска
Вид збор: Придавка
Ранг: 41245
Кој се однесува на снајпер.
Употреба: Воен термин
Примери:
снајперски оган
снајаперска пушка
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК