а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

социјално

Вид збор: Прилог
Ранг: 35524
социјален
Англиски: socially
Примери:
Политички и социјално поткован.
Социјално загрозен.
Социјално туѓ.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК