а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

специјално

Вид збор: Прилог
Ранг: 4446
намерно, со цел
Англиски: specially
Примери:
Работи специјално на таа тема.
Ќе дојде специјално по тој случај.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК