а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

спечен

спечени
Вид збор: Придавка
Ранг: 16765
Кој заостанал во развојот.
Англиски: retarded
Примери:
Спечено дете.
Спечени растенија.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК