а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

спондилоза

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 36756
Дегеративна болест на пршлените на рбетот; вкочанување на рбетот како резултат на заболување.
Англиски: spondylosis
Употреба: Медицина