а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

спроведлив

спроведливиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 40947
Што може да се спроведе, изведе.
Англиски: feasible
Примери:
спроведлив план
спроведливи решенија