а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

срдешница

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 32021
дизентерија, пролив
Англиски: dysentery
Употреба: Медицина , Разговорно
Примери:
Срдешница го фатила.
Срдешница те фркнала! (клетва).