а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

среде

Вид збор: Прилог
Ранг: 2855
насреде
Англиски: in the middle
Употреба: Ретко
Примери:
Застана точно среде.
Граница го среде дели.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК