а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

средува

(се) средуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 6645
(се) среди
Англиски: prepare
Примери:
Го средува материјалот.