а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

срцев

срцеви
Вид збор: Придавка
Ранг: 13272
Кој се однесува на срце како орган.
Употреба: Медицина
Примери:
срцеви болести
срцев мускул
срцев удар
срцева мана