а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

старински

старинска
Вид збор: Придавка
Ранг: 8317
1. некогашен, древен
Англиски: old-fashioned
2. Архаичен, излезен од употреба.
Англиски: archaic