а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

старовремски

старовремска
Вид збор: Прилог
Ранг: 51912
Од старо време, на старински начин.
Англиски: old-fashioned
Примери:
Во недела тој се облекуваше старовремски.