а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

старозаветен

старозаветна
Вид збор: Придавка
Ранг: 51818
Кој се однесува на Стариот Завет.
Англиски: Old Testament
Употреба: Црковен термин
FlexiMac
 менување на македонски глаголи