а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

старосен

старосни
Вид збор: Придавка
Ранг: 7052
Кој се однесува на старост.
Англиски: old-age
Примери:
Старосна пензија.
Инвалидитетот на многу помала возраст стана замена за старосните пензии.