а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стена

мн. стени
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 8138
1. карпа
Англиски: rock Албански: shkëmb
Употреба: Географија
2. ѕид
Англиски: wall Албански: mur
Употреба: Архитектура и градба , Дијалектен збор