а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стигнува

стигнуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 2394
стигне
Англиски: arrive
Примери:
Секаде прв стигнува.
Зар само низ солзи се стигнува до среќата, господе?