а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стик

мн. стикови
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 22200
1. Мало парче во вид на молив.
Англиски: stick
Употреба: Нестандарден збор
Примери:
спреј и стик
2. Компјутерски дел што се приклучува и исклучува со вметнување во одреден интерфејс.
Англиски: stick
Употреба: Информатика , Нестандарден збор
Примери:
УСБ-стик